GB Sprint Final Selection

NAME OF ENTRANT  Class 14th April 1st Race Result 14th April 2nd Race Result 15th April 1st Race Time 15th April 2nd Race Time Fastest Time Placing
Minimum Consideration Time: Junior Women 7 mins
Victoria Bradbury Junior Women 06:19 06:56     06:19 1
Isabel Moore Junior Women     06:35 06:57 06:35 2
Charlotte Huddart Junior Women     06:43 07:31 06:43 3
Poppy Clark Junior Women     06:49 08:49 06:49 4
Constance Little Junior Women     06:58 07:23 06:58 5
Katie Robbins Junior Women RULE10 RULE10        
Emily Shawyer Junior Women RULE10 RULE10        
Rebecca Warland Junior Women     DNS DNS    
                 
NAME OF ENTRANT  Class 14th April 1st Race Result 14th April 2nd Race Result 15th April 1st Race Time 15th April 2nd Race Time Fastest Time Placing
Minimum Consideration Time: Senior Women 6;30 mins
Rachel McManus Senior Woman 05:56 05:43     05:43 1
Bethany Keenan Senior Woman 07:27 07:24 07:49 07:15 07:15 2
                 
NAME OF ENTRANT  Class 14th April 1st Race Result 14th April 2nd Race Result 15th April 1st Race Time 15th April 2nd Race Time Fastest Time Placing
Minimum Consideration Time: Junior Men 6;30 mins
Kieran Gall Junior Men 05:16 05:34     05:16 1
Jason Kellinger Junior Men     05:19 06:14 05:19 2
Morten Van der Schee Junior Men     05:20 05:46:00 05:20 3
Arno Turner Junior Men 05:31 05:52     05:31 4
Isaac Steele Junior Men 05:46 05:41     05:41 5
James Baxter Junior Men     05:59 05:46:30 05:46:30 6
Isaac Sneddon-Jenkins Junior Men     06:58 06:02 06:02 7
Joshua Culshaw Junior Men     06:15 06:09 06:09 8
Joshua Gall Junior Men 06:21 06:34     06:21 9
Jamie Davies Junior Men 07:20 07:36     07:20 10
John Trotman Junior Men DNS DNS        
George Smith Junior Men RULE10 RULE10        
                 
NAME OF ENTRANT  Class 14th April 1st Race Result 14th April 2nd Race Result 15th April 1st Race Time 15th April 2nd Race Time Fastest Time Placing
Minimum Consideration Time: Senior Men 6 mins
Oliver Vass Senior Men      05:38 05:39 05:38 1
Anthony Glover Senior Men      06:39 05:47 05:47 2
John Costello Senior Men  05:59 06:27     05:59 3
Liam Griggs Senior Men      06:59 06:27 06:27 4
John Holcroft Senior Men      07:52 06:38 06:38 5
Paul O'Callaghan Senior Men      07:29 08:08 07:29 6
Roger Ford Senior Men      07:49 08:17 07:49 7
Liam  Edwards Senior Men      DNS DNS