South East / 01.07.17 / Glyn School

National Series 2017        
Event/Date/Location:  South East  / 01.07.17 / Glyn School      
3x 400m/2x 49.5mm Heats and Finals        
Placing Name Surname Time
(min/secs)
National Finalist
q=Previously Qualified for the National Final
   
Youth Women Finals (DOB: 2006-2002)            
GOLD Isabel Moore 00:07:50 Q      
SILVER Elizabeth Pryor 00:08:57 Q      
  Eve Roberts DNS Q      
             
Youth Men Final (DOB: 2006-2002)            
GOLD Josh  Gall 00:05:48 q      
SILVER Alex Neal 00:05:59 Q      
BRONZE Toby Meek 00:06:45 Q      
4th Charlie Hinton 00:06:54 Q      
5th Nathan Baptiste 00:07:59 Q      
6th James Spalek 00:08:42 Q      
             
Junior Men Final (DOB: 2001-1997)            
GOLD Kieran Gall 00:05:12 q       
SILVER James Miller 00:06:33 Q      
BRONZE Daniel Bavin 00:06:41 Q      
4th Zac Larkham 00:06:44 Q      
5th Jamie Tillen 00:07:16 Q      
6th Matthew Levy 00:09:20 Q      
             
Senior Men (DOB: 1996 > )            
GOLD Carwyn Hampton-Jones 00:07:05 Q      
SILVER Liam Griggs 00:07:26 Q      
BRONZE Robert Burch 00:07:30 Q      
4th David Smith 00:08:18 Q      
             
Senior Women (DOB: 1996 > )            
GOLD Ruth Jones 00:07:39 Q      
SILVER Katie Gall 00:08:09 Q      
BRONZE Amelia  Tan 00:10:10 Q      
4th Josie Murray 00:10:58 Q      
             
HEAT 1            
Heat Place  First Name Surname Heat Time Category Qualified SE Final Qualified NATIONAL Final
Heat 1 - 1st Isabel Moore 00:07:23 Youth Women Q Q  
Heat 1 - 2nd Elizabeth Pryor 00:07:25 Youth Women Q Q  
Heat 1 - 3rd Eve Roberts 00:10:37 Youth Women Q Q  
Heat 1 - 1st Alex Neal 00:07:50 Youth Men Q Q  
Heat 1 - 2nd Charlie Hinton 00:08:07 Youth Men Q Q  
Heat 1 - 3rd James Burch 00:08:25 Youth Men Q Q  
Heat 1 - 4th Jake Williams 00:09:11 Youth Men    
Heat 1 - 5th Frankie Hampton 00:12:52 Youth Men    
             
HEAT 2            
Heat 2 - 1st Toby Meek 00:07:15 Youth Men Q Q  
Heat 2 - 2nd Nathan Baptiste 00:07:39 Youth Men Q Q
Heat 2 - 3rd James Spalek 00:07:50 Youth Men Q Q
Heat 2 - 4th Kushal Khoobarry 00:08:25 Youth Men    
Heat 2 - 5th Oscar Williams 00:09:38 Youth Men    
Heat 2 - 6th Matthew George 00:10:28 Youth Men    
Heat 2 - 7th Rory Gordon 00:11:43 Youth Men    
Heat 2 - 8th William Huitson 00:14:01 Youth Men    
             
HEAT 3            
Heat 3 - 1st Josh  Gall 00:06:19 Youth Men Q Q
Heat 3 - 2nd Noah Martinkovich 00:11:33 Youth Men    
Heat 3 - 4th Ben Black 00:11:45 Youth Men    
Heat 3 - 5th Joshua Ojo 00:11:50 Youth Men    
  Ryan Hesketh 00:11:44 Youth Men    
  Hayden Street DNS Youth Men    
             
HEAT 4            
Heat 4 - 1st Kieran Gall 00:05:12 Junior Men Q Q
Heat 4 - 2nd James Miller 00:06:53 Junior Men Q Q
Heat 4 - 3rd Daniel Bavin 00:07:13 Junior Men Q Q
Heat 4 - 4th Jamie Tillen 00:07:36 Junior Men Q Q
Heat 4 - 5th Zac Larkham 00:07:46 Junior Men Q Q
Heat 4 - 6th Matthew Levy 00:10:36 Junior Men Q Q
             
HEAT 5            
Heat 5 - 1st Liam Griggs 00:06:37 Senior Men Q Q  
Heat 5 - 2nd Robert Burch 00:07:30 Senior Men Q Q  
Heat 5 - 3rd Carwyn Hampton-Jones 00:08:38 Senior Men Q Q  
Heat 5 - 4th David Smith 00:08:52 Senior Men Q Q  
Heat 5 - 1st Katie Gall 00:08:41 Senior Women Q Q  
Heat 5 - 2nd Amelia  Tan 00:10:29 Senior Women Q Q  
Heat 5 - 3rd Ruth Jones 00:10:33 Senior Women Q Q  
Heat 5 - 4th Josie Murray 00:12:59 Senior Women Q Q